MMF50SBRD47K
VIGOR # :
238200
Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/2W MELF
DataSheet
MMF50SBRD47K PDF
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)