ERJ-14YJ754U
VIGOR # :
238339
Description
RES SMD 750K OHM 5% 1/2W 1210
DataSheet
ERJ-14YJ754U PDF
Type Description
Series:ERJ-14
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:750 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RS73G2ATTD9311D
RS73G2ATTD9311D
RES 9.31K OHM 0.5% 1/4W 0805
Y17451K25000B2R
Y17451K25000B2R
RES SMD 1.25K OHM 1/4W J LEAD
RN73H1JTTD2640B25
RN73H1JTTD2640B25
RES 264 OHM 0.1% 1/10W 0603
ERJ-14YJ754U
ERJ-14YJ754U
RES SMD 750K OHM 5% 1/2W 1210
SiT5156AE-FA-28VT-40.000000X
SiT5156AE-FA-28VT-40.000000X
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ
1HYDH.1
1HYDH.1
HYGIENIC DOOR OPENER GREEN
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM