TLR2B10DR003FTDG
Manufacturer
VIGOR # :
240091
Description
RES 0.003 OHM 1% 1W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TLR2B10DR003FTDG PDF
Type Description
Series:TLR, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:3 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)