RN73R2ATTD3792B50
VIGOR # :
241655
Description
RES 37.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
RN73R2ATTD3792B50 PDF
Part Status:Active
Resistance:37.9 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RK73H1HTTC1330D
RK73H1HTTC1330D
RES 133 OHM 0.5% 1/20W 0201
RS73G2BTTD2370D
RS73G2BTTD2370D
RES 237 OHM 0.5% 1/3W 1206
D2TO020C5R000JTE3
D2TO020C5R000JTE3
RES SMD 5 OHM 5% 20W TO263 D2PAK
RN73R2ATTD3792B50
RN73R2ATTD3792B50
RES 37.9K OHM 0.1% 1/8W 0805