M55342H04B2B15RTS
VIGOR # :
241662
Description
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 0.15W 1505
DataSheet
M55342H04B2B15RTS PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.15 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1505
Ratings:-
Size / Dimension:0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)