FCSL110R005FER
VIGOR # :
245461
Description
RES 0.005 OHM 5W 4320 WIDE
DataSheet
FCSL110R005FER PDF
Part Status:Active
Resistance:5 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 4320 (11050 Metric), 2043
Supplier Device Package:11050
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.433" W (5.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)