HVCB2010JKL500K
VIGOR # :
249204
Description
RES 500K OHM 5% 1W 2010
DataSheet
HVCB2010JKL500K PDF
Part Status:Active
Resistance:500 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)