SMF31K5JT
Manufacturer
VIGOR # :
249938
Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 3W 4122
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMF31K5JT PDF
Type Description
Series:SMF, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:1.5 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-80°C ~ 280°C
Package / Case:4122 (10555 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)