CRT0603-FX-3161ELF
VIGOR # :
252136
Description
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
CRT0603-FX-3161ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:3.16 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)