D2TO035C150R0JRE3
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
252141
Description
D2TO 35 C 150U 5% R500
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
D2TO035C150R0JRE3 PDF
Type Description
Series:D2TO35
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:150 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):35W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device Package:TO-263
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.413" L x 0.346" W (10.50mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)