ERJ-H3QF1R82V
VIGOR # :
259232
Description
RES 1.82 OHM 1% 1/4W 0603
DataSheet
ERJ-H3QF1R82V PDF
Type Description
Series:ERJ-H3Q
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.82 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)