CRF2512-FZ-R007ELF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
259244
Description
RES 0.007 OHM 1% 2W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRF2512-FZ-R007ELF PDF
Type Description
Series:CRF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:7 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)