ERJ-S08F2490V
VIGOR # :
262708
Description
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
ERJ-S08F2490V PDF
Part Status:Active
Resistance:249 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)