MCT06030C2404FP50S
VIGOR # :
262714
Description
RES 2.4M OHM 1% 1/8W 0603
DataSheet
MCT06030C2404FP50S PDF
Part Status:Active
Resistance:2.4 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)