ERJ-PA2F8870X
VIGOR # :
266710
Description
RES SMD 887 OHM 1% 1/5W 0402
DataSheet
ERJ-PA2F8870X PDF
Type Description
Series:ERJ-PA2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:887 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)