MMA02040C9107FB300
VIGOR # :
267173
Description
RES 0.91 OHM 1% 0.4W 0204
DataSheet
MMA02040C9107FB300 PDF
Type Description
Series:MMA - Professional
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:910 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)