KTR18EZPJ360
VIGOR # :
270696
Description
RES SMD 36 OHM 5% 1/4W 1206
DataSheet
KTR18EZPJ360 PDF
Type Description
Series:KTR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:36 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)