ERJ-B3BFR27V
VIGOR # :
273677
Description
RES 0.27 OHM 1/2W 0805 WIDE
DataSheet
ERJ-B3BFR27V PDF
Part Status:Active
Resistance:270 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)