CRL1206-FW-2R20ELF
VIGOR # :
274800
Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
CRL1206-FW-2R20ELF PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:2.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)