PRG3216P-3091-B-T5
VIGOR # :
276030
Description
RES SMD 3.09K OHM 1W 1206 WIDE
DataSheet
PRG3216P-3091-B-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.09 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)