ERJ-XGNF4752Y
VIGOR # :
276803
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/32W 01005
DataSheet
ERJ-XGNF4752Y PDF
Part Status:Active
Resistance:47.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)