RH73H2A30MKTN
Manufacturer
VIGOR # :
276817
Description
RES SMD 30M OHM 10% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RH73H2A30MKTN PDF
Type Description
Series:RH73, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:30 MOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)