AT0402CRD072K1L
VIGOR # :
277279
Description
RES SMD 2.1KOHM 0.25% 1/16W 0402
DataSheet
AT0402CRD072K1L PDF
Part Status:Active
Resistance:2.1 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)