TLM2ADR039FTD
Manufacturer
VIGOR # :
278159
Description
RES 0.039 OHM 1% 1/4W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TLM2ADR039FTD PDF
Type Description
Series:TLM, CGS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:39 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)