HV73V2BTTD394G
VIGOR # :
279393
Description
RES 390K OHM 2% 1/4W 1206
DataSheet
HV73V2BTTD394G PDF
Part Status:Active
Resistance:390 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)