RC0603FR-073K01L
VIGOR # :
281230
Description
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
RC0603FR-073K01L PDF
Part Status:Active
Resistance:3.01 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)