RNCF1206BTE118R
VIGOR # :
281235
Description
RES 118 OHM 0.1% 1/3W 1206
DataSheet
RNCF1206BTE118R PDF
Part Status:Active
Resistance:118 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)