RCP0505W150RGS2
VIGOR # :
282415
Description
RES SMD 150 OHM 2% 1.4W 0505
DataSheet
RCP0505W150RGS2 PDF
Part Status:Active
Resistance:150 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1.4W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)