RMCF1210FT267K
VIGOR # :
285163
Description
RES 267K OHM 1% 1/3W 1210
DataSheet
RMCF1210FT267K PDF
Part Status:Active
Resistance:267 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)