AT1206DRD07698KL
VIGOR # :
285970
Description
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/4W 1206
DataSheet
AT1206DRD07698KL PDF
Part Status:Active
Resistance:698 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)