RN73R2ATTD9421B05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
288037
Description
RES 9.42K OHM 0.1% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN73R2ATTD9421B05 PDF
Type Description
Series:RN73R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:9.42 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)