RQ73C2B3K57BTD
Manufacturer
VIGOR # :
288060
Description
RES 3.57 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
DataSheet
RQ73C2B3K57BTD PDF
Part Status:Active
Resistance:3.57 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)