PTN1206Y9091BST1
VIGOR # :
289974
Description
PTN1206 10PPM 9.09K 0.1% S T1 E1
DataSheet
PTN1206Y9091BST1 PDF
Type Description
Series:PTN
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:9.09 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)