RNCF0603DKE3K09
VIGOR # :
289984
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/10W 0603
DataSheet
RNCF0603DKE3K09 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.09 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)