MMP100FRE11K5
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
291396
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMP100FRE11K5 PDF
Type Description
Series:MMP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:11.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)