73L6R36J
VIGOR # :
294993
Description
RES 0.36 OHM 5% 3/4W 2010
DataSheet
73L6R36J PDF
Part Status:Active
Resistance:360 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.71mm)