ERJ-8ENF2212V
VIGOR # :
299533
Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
ERJ-8ENF2212V PDF
Part Status:Active
Resistance:22.1 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)