ERA-6VRB1472V
VIGOR # :
306655
Description
RES 14.7K OHM 0.1% 1/4W 0805
DataSheet
ERA-6VRB1472V PDF
Part Status:Active
Resistance:14.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)