RCP2512B91R0GS3
VIGOR # :
308149
Description
RES SMD 91 OHM 2% 3.5W 2512
DataSheet
RCP2512B91R0GS3 PDF
Part Status:Active
Resistance:91 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):3.5W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)