35506K8FT
Manufacturer
VIGOR # :
308694
Description
RES 3550 6K8 1%
DataSheet
35506K8FT PDF
Part Status:Active
Resistance:6.8 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)