SMA-A0102BTNL680R
Manufacturer
VIGOR # :
308990
Description
RES 680 OHM 0.1% 0.3W MELF 0102
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMA-A0102BTNL680R PDF
Type Description
Series:SMA-A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0102
Supplier Device Package:0102
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)