MCT06030D2499DP500
VIGOR # :
309764
Description
RES 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0603
DataSheet
MCT06030D2499DP500 PDF
Part Status:Active
Resistance:24.9 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)