CRGCQ0402F220R
Manufacturer
VIGOR # :
311566
Description
CRGCQ 0402 220R 1%
DataSheet
CRGCQ0402F220R PDF
Type Description
Series:CRGCQ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)