CR02753J
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
311576
Description
RES SMD 75K OHM 5% 3/4W 2010
DataSheet
CR02753J PDF
Part Status:Active
Resistance:75 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)