HVCB2512FTC20M0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
312687
Description
RES 20M OHM 1% 2W 2512
DataSheet
HVCB2512FTC20M0 PDF
Type Description
Series:HVC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)