SM4124FT90R9
VIGOR # :
314282
Description
RES 90.9 OHM 1% 2W 4124
DataSheet
SM4124FT90R9 PDF
Type Description
Series:SM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:90.9 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)