RC0402F4321CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
317552
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/32W 01005
DataSheet
RC0402F4321CS PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.32 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package:01005
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)