RK73B3ATTE180G
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
318381
Description
RES 18 OHM 2% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RK73B3ATTE180G PDF
Type Description
Series:RK73B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:18 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)