RQ73C1J7K15BTD
Manufacturer
VIGOR # :
321655
Description
RES 7.15 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
DataSheet
RQ73C1J7K15BTD PDF
Part Status:Active
Resistance:7.15 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)