TNPW0201100RBEED
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
325763
Description
RES 100 OHM 0.1% 0.075W 0201
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TNPW0201100RBEED PDF
Type Description
Series:TNPW e3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.075W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)